Poradnia Dzieci Chorych i Dzieci Zdrowych


Poradnia Dzieci Chorych i Dzieci Zdrowych
czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach:
od 08:00 do 18:00

tel: 52-362-09-11

504 349 504 - Punkt Szczepień

 

Lekarze przyjmujący w Poradni:
lek. rodz. Pietrzak Dominika
lek. ped. Chudzinski Krzysztof

 

W poradni przyjmujemy pacjentów do 18 roku życia, których rodzice lub opiekunowie prawni wybrali dla swojego dziecka w naszej przychodni lekarza pediatrę na podstawie złożonej deklaracji.

Dobro naszych podopiecznych jest dla nas priorytetem. Poradnia zajmuje się kompleksową opieką nad dzieckiem, które zgłasza się do niej w przypadku każdego pogorszenia stanu zdrowia lub innych objawów niepokojących jego rodziców. Porady lekarskie są udzielane przez lekarzy specjalistów w dziedzinie pediatrii.

 

W naszych pomieszczeniach Poradni dla Dzieci Zdrowych i Chorych, w miłej i przyjaznej atmosferze wykonywane są szczepienia obowiązkowe i zalecane w Programie Szczepień Ochronnych (PSO), patronaże i bilanse zdrowia oraz porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej u dzieci. Wystrój poradni zaprojektowano tak, by zaciekawił małego pacjenta, gdyż jest to jeden ze sposobów zmniejszenia stresu i bólu związanego ze szczepieniem.

 

BADANIA BILANSOWE

Bilans zdrowia to kompleksowe badanie lekarskie, mające na celu:

1) wczesne wykrywanie zaburzeń rozwoju

2) określenie potrzeb zdrowotnych dziecka

3) dostarczenie danych o częstości występowania różnych zaburzeń wśród dzieci.
Bilanse wykonuje się u dzieci i młodzieży w określonym wieku. Pierwsze badanie bilansowe ma miejsce tuż po urodzeniu, a kolejne w 2, 4, 6, 10, 13, 16, 18, 19 roku życia.

Wnioski wynikające z badania powinny być przekazane rodzicom i prowadzić do leczenia wykrytych nieprawidłowości, poprzez objęcie specjalistyczną opieką tych dzieci, które tego wymagają.